Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.net

Pełna wersja: {NAV ZB} Mapy Navteq dedykowane do nawigacji fabrycznych Opel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
powiedzcie szczerze, czy ta oryginalna navi i mapa jest naprawdę grą wartą świeczki? W takim mieście jak np Kraków zawiezie pod każdy adres jak AM? A co drogami krajowymi? Jak mniemam żadna z tych nowszych autostrad...obwodnic nie jest tam uwzględniona? 
Paweł powiem tak - mapy Navteq są dobre, ale na obszar od Odry na zachód, w PL są zdecydowanie mniej dokładne ale dają radę, wszystko zależy od częstotliwości aktualizacji, ja mam wersję Q1 z 2012 i na nowszą jeszcze nie trafiłem (pewnie u dostawcy są już nowsze). Dodam, że pod względem funkcjonalności a w szczególności ilości POI, które można jednocześnie wyświetlić mapy Navteq nie umywają się do AM, które wg mnie są najlepsze w PL, dlatego z nich właśnie korzystam, a oryginalna nawigacja działa w tle celem porównywania wskazań
Oryginalna nawigacja ma tę przewagę, że jest on board. Grafika jest uboga, POI występują, ale sa dziwnie nazywane, jest ich dużo mniej niż w AM czy Sygicu. Na zachodzie, czy nawet w Czechach fajnie działa TMC, łącznie z propozycją nowej, optymalnej trasy. U nas nadal jest to pobożnym życzeniem. Obsługa nawigacji dla kogoś wprawionego jest intuicyjna, ale pokrętłem nieco długo doszukiwac trzeba się nazwy miejscowości i w ogóle wpisywać cokolwiek (pierwszy raz jak wsiadłem do Zośki z CID zabrałem się paluchami do naciskania ekranu 25 )
Suma sumarum - na pewno nie oglądałbym się na fabryczną nawigację przy wyborze nowej Zośki, bo Paweł pewnie do tego zdarzenia nawiązujesz. Zwłaszcza, że DD wie jaka jest to nawigacja i jak działa, bo mamy z nim Zośki bliźniaczki. Moim skromnym zdaniem musiało być w tym aucie coś innego lub DD się o prostu się rozmyślił, a nie wiedział jak wybrnąć z sytuacji.
Skupiając się tylko i wyłącznie na mapach to AM korzysta z Navteq (www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=85910), pozostałe elementy jak interfejs użytkownika czy możliwość wgrania głosu "Czesia" to sprawa gustu.
Jak mówią dżentelmeni - o gustach się nie dyskutuje. Jednak mając do dyspozycji nawigację fabryczną i nawigację z zainstalowaną AM zdecydowanie wybieram tę ostatnią. Kryterium wyboru nie wynika z tego kto dostarcza mapy, lecz z ubogich możliwości jakie dostarczył nam producent naszych fur, który sprzedał auto i kompletnie nie zadbał o wsparcie techniczne, chyba nie tylko w tym względzie
Ja też wolę AM, ale ostatnio bardzo spodobało mi się gdy moja "Zofia" wiedząc że do celu mam 100km, a w baku paliwa na przejechanie 30km, zaproponowała mi tankowanie wymieniając stacje z nazwy i podając odległość do każdej z nich - oczywiście skorzystałem.
poszukuje płytki, ewentualnie stronki zjakiej moge pobrać i wypalić navigację do NAVI CD70 ma ktoś jakies namiary ewentualnie jak by ktoś mógł wypalić i wysłac poczta bede bardzo wdzieczny
Budrys, tutaj masz mapę z 2013 roku:


www.chomikuj.pl/adamus7676/Mapy+navi+cd70+OPEL/Mapa+Polski+oraz+Europa+Wsch+cd+navi70++Opel+*2b+LEKTOR+PL


plus instrukcja wypalenia płyty:


Programy najbardziej do tego polecane:
Nero 9 oraz Alcohol 120%
Prędkość nagrywania - BARDZO WAŻNE! zalecana x10,X4 lub X8.
Należy zaopatrzyć się w płytę Cd-Rw 700mb i pomimo ,że plik ma ponad 760mb to wystarczy. Ja osobiście nagrywałem  w alkohol 120% z prędkością  X4 na płytce Sony Cd-RW 700mb i wszystko śmiga bez problemu.
są sprawdzone stronki z aktualnymi mapami 2013r całej Europy .
WITAM MACIE MAPKI DO CD 70 NAVI POTRZEBUJE CALEJ EUROPYHuh?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12