Ocena wątku:
  • 85 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[B] moduł Bluetooth audio, AUX + "USB" 5V/2A, dodatkowe gniazdo +12V do CB
witam

Chciałbym pokazać kilka usprawnień, które w chwili wolnego czasu zrobiłem w swojej Zofii. Niestety nie dysponuję obszerną dokumentacją, gdyż były to działania spontaniczne i "prototypowe - prowizoryczne", a że się sprawdziły, to już tak zostało.

1. dodatkowe gniazdo "zapalniczki" do CB. Sterowane przez przekaźnik (napięcie sterujące z podświetlenia pierwotnego gniazda zapalniczki - po kluczyku). Miejsce umieszczenia CB może nie jest najlepsze, ze względu na słaby dostęp do gałek itp. ale mnie to nie przeszkadza, stąd umiejscowienie tego dodatkowego gniazda.

[img=175x150]www.imageshack.com/a/img689/1188/6kan.jpg[/img]

2. przeniesienie gniazda AUX, w bardziej odpowiednie miejsce. Tu chyba nic nie trzeba wyjaśniać.

3. gniazdo "USB" +5V/2A do zasilania/ładowania czy to smartfona czy tez innych urządzeń. Gniazdo jest podświetlone (aby to zaznaczyć zdjęcie robiłem wieczorem smile ) oraz dodatkowo "inteligentne", tzn. normalnie przetwornica jest w stanie standby, dopiero po włożeniu wtyczki w gnieździe pojawia się napięcie.

[img=200x150]www.imageshack.com/a/img837/2305/amptn.jpg[/img]

4. Moduł Bluetooth audio, wbudowany w radio CD30mp3 (Delphi/Grundig) - podłączony po prostu od środka pod wejście AUX. Początkowo miałem wewnątrz radia zamontować gniazdo USB, aby moduł dało się zdemontować, wymienić na lepszy, ale ostatecznie zrezygnowałem. Wymagało to małej przeróbki modułu - usunięcie gniazda USB oraz stabilizatora 5V->3,3V (akurat w radiu dostępna jest przetwornica o odpowiedniej wydajności prądowej i napięciu wyjściowym).

[img=200x150]www.imageshack.com/a/img191/1272/i2rh.jpg[/img]
Odpowiedz