Ocena wątku:
  • 76 głosów - średnia: 2.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} DRL - Dzienne światła LED
Widziałem wczoraj na ulicy Vectre C z zamieszczonymi ledami jak na fotce...i powiem wam, że strasznie mi się spodobało....ciekawe jaki patent zamocowania gość zastosował
[img]www.img40.imageshack.us/img40/5699/dsc07127bq.th.jpg[/img]

i odstęp miedzy nimi będzie ciut większy (czyt: bardziej przepisowy smile ) niż u Woytas'a:
www.fooh.pl/obrazek/2571987706.jpg
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
W tym miejscu mają mocowane światła Vectry policyjne tylko w innych kolorach...
Odpowiedz
W zafirce też jest taka szczelina między "grilem" a krawędzią maski, jakaś "cieniutka" linijka diodowa powinna się wcisnąć trzeba by tylko uważać przy zamykaniu maski by krawędź maski nie zniszczyła lampek i "grila" a co do mocowania to jak dla mnie "saperskie" - "gril" jest plastykowy lampki też na pewno mają jakieś mocowanie podejrzewam że z dwa wkręty do "grila" lub góry przedniego pasa załatwia sprawę.
Policyjne mają chyba schowane za "grilem" z tego co pamiętam
Odpowiedz
Montując światła dzienne należy pamiętać o rozporządzeniu ministra infrastruktury gdzie zapisane są konkretne wymiary min i max na jakiej wysokości od podłoża powinny znajdować się takie lampy i szerokości od siebie.
Odpowiedz
Aby uniknąć niepotrzebnej dyskusji typu: można - nie można, zgodnie z przepisami - nie zgodnie należy podkreślić, że obowiązujące w tym zakresie przepisy nie dają nam prawie żadnego manewru.
Problem świateł dziennych został uregulowany w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 75 poz. 639 z 2009r.), gdzie w załączniku Nr 6 pod poz. 18 "Światło do jazdy dziennej" zostały określone szczegółowe warunki jakie muszą być spełnione.
W największym skrócie :
Świateł do jazdy dziennej można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
Światła dzienne muszą być zainstalowane:
- symetrycznie względem osi pojazdu,
- na równej wysokości
- odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
- odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
- lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej
.

[img=228x150]www.images40.fotosik.pl/1347/039da090314c6856.jpg[/img]
[img]www.motostat.pl/user_images/24025/icon3.png[/img] [img]www.forum-lines.ru/rez/ab84958.gif[/img]

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Odpowiedz
ja mam zamontowane swiatla do  jazdy dziennej w miejscu orginalnych halogenow sa one z funkcja swiatel pozycyjnych.zaznacze ze wlasnie maja oznaczenia ktore sa potrzebne przy np.kontroli.
Moja zoska jest do sprzedania.
Odpowiedz
(2012-Lut-23, 08:40)piotr1 link napisał(a): ja mam zamontowane swiatla do  jazdy dziennej w miejscu orginalnych halogenow sa one z funkcja swiatel pozycyjnych.zaznacze ze wlasnie maja oznaczenia ktore sa potrzebne przy np.kontroli.

mozna prosic link do takich przykladowych swiatel w jakims sklepie/alledrogo?

jak z montazem? trzeba sciagac zderzak?
Odpowiedz
tu link te swiatla mam:
www.ebay.de/itm/LED-Tagfahrlicht-Tagfahrleuchte-Opel-Zafira-B-05-08-/190582081440?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2c5f93c7a0

zderzak i tak i nie ja zdjolem,montarz jest bardzo prosty wszystko wyrysowane czarno na bialym.
Odpowiedz
piotr1 - dzieki!
ale jak dla mnie cena zaporowa, prawie 500zl sad
Odpowiedz
ja kupilem jeszcze za 89euro nie wiem czemu taka cena teraz,ale przyznam ze juz ze 3 zafirki widzialem z tymi ledami.Idzie kupic taniej z okablowaniem ale sam bedziesz musial kombinowac z wmontowaniem
www.ebay.de/itm/LED-Tagfahrlicht-Tagfahrleuchten-Opel-Zafira-B-OPC-/370485723326?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5642ab80be

to akurat do OPC
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości