Ocena wątku:
  • 57 głosów - średnia: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schowek zamiast 7 miejsca
Witam.

W poprzednim samochodzie, Zafirze A, brakowało mi schowków. Wymyśliłem wtedy, a teraz to skopiowałem w Zosi B, żeby w miejscu siódmego siedzenia zrobić schowki.
Pracy jest na jedno popołudnie, a wygody wiele.
Ostatniego rzędu siedzeń praktycznie nie używam, przez 7 lat zdarzyło się to może kilkukrotnie...
Potrzebna jest sklejka, zawiasy taśmowe, rzep samoprzylepny (tylko haczyki) i trochę umiejętności w cięciu, szlifowaniu, klejeniu elementów sklejkowych :-)

Najpierw należy usunąć fotel.
[img=200x150]www.targi.org/zosia/foto_1.jpg[/img]

Następnie dopasowałem listewkę, na której będą zamocowane zawiasy obydu "klapek".
Listwa zamocowana jest do środkowego "garbu" za pomocą rzepa (części rzepa - tej z haczykami)
[img=200x150]www.targi.org/zosia/foto_3.jpg[/img]

Więcej uwagi wymaga dopasowanie obu górych wysłon (klapek) oraz wysokości podpórek.
Całość, z boku, wygląda tak:
[img=195x200]www.targi.org/zosia/foto_2.jpg[/img]

Po zamontowaniu mamy równy poziom podłogi:
[img=200x150]www.targi.org/zosia/foto_4.jpg[/img]

I dwie dodatkowe skrytki: jedną dostępną od strony bagażnika:
[img=200x150]www.targi.org/zosia/foto_5.jpg[/img]

A drugą dostępną od środka, po przesunięciu tylnej kanapy:
[img=150x200]www.targi.org/zosia/foto_6.jpg[/img]

Przepraszam za ubogi opis, ale robiąc te schowki nie myślałem o tym, żeby zrobić pełną, dobrą dokumentację.

pozdrawiam
Griszka
Odpowiedz
Fantastyczny pomysł dla tych, którzy nie używają ostatniego rzędu. Ale mam jedno spostrzeżenie i jednocześnie pytanko. Jaki jest dostęp do tej części przedniej? Trzeba kanape przesuwać?
Odpowiedz
(2015-Cze-19, 11:35)WhiteBoy link napisał(a): Jaki jest dostęp do tej części przedniej? Trzeba kanape przesuwać?
Tak. Część przednia nie jest dostępna w szybki sposób. Należy podnieść siedzisko tylnej kanapy i całą kanapę przesunąć do przodu.
Dla mnie nie jest to problemem, bo wożę tam zapasowe żarówki, kliny pod koła i tym podobne rzeczy, które nie są potrzebne codziennie.
pozdrawiam
Griszka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości