Ocena wątku:
  • 78 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektromagnetyczne czujniki parkowania EPS
Montował to ktoś, bądź widział na żywo jak to się sprawuje ?
Odpowiedz
Widziałem, działa jak chce. Coś tam wykrywa, ale bałbym się parkować tyłem polegając jedynie na tych "czujnikach". Tylko na filmach działają jak ultradźwiękowe. Nie można tu w żaden sposób określić kierunku, w którym znajduje się przeszkoda ani nawet odległości. Czujnik różnie reaguje na różne materiały. Jeżeli myślisz o tym sprzęcie, ponieważ nie chcesz dziurawić zderzaka to lepiej poszukaj czujników ultradźwiękowych w ramce rejestracji.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQazRWxG6RPatSK_uM00Az...wTawCqqLuT]
Odpowiedz
wiozłem vectre c z taką tablicą rejestracyjną tylko ze na 2 czujniki i dzialalo to jak fabryczne. Normalnie pokazywało odległość na wyświetlaczu. Także mogę polecic. Z tym, że w vectrze tablica rejestracyjna jest w zderzaku a w Zafciach w klapie bagażnika, więc sporo wyżej.
Odpowiedz
Raz że wyżej, a dwa że na dwóch czujnikach to pokaże grubsze drzewo. Cienkiego słupka ogrodzeniowego nie wyłapie bo nie ma jak.
Odpowiedz
Zasugerowałem takie rozwiązanie zakładając, że chodzi o zostawienie zderzaka nietkniętego.
Czujniki w ramce mają regulację kąta pochylenia, więc trochę można je wyregulować, aby łapały dół, ale oczywiście nie będzie to to samo co niżej umieszczone czujniki.
Wielkość wykrywanego przedmiotu nie zależy od ilości czujników, ale od czułości układu. Więcej czujników pozwala na określenie kierunku i zwiększa prawdopodobieństwo wyłapania przeszkody.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości