Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.8 - Z18XER -  P017011 tylko na benzynie i na jałowych
Witam serdecznie - zasadniczo jak w temacie. Wywala praktycznie cały czas P017011  O2 sensor ubogi wydech - co najdziwniejsze tylko na Benzynie i  tylko na wolnych obrotach. Jak przełączę na LPG to nie ma błędów żadnych.
Objaw jest taki, że nagle jak pracuje na  jałowych to obroty spadają i  silnik chodzi nie równo - wywala wtedy błąd i  tak w kółko...
Z dziwnych rzeczy które zaobserwowałem to takie, że w OPCOMIE pierwsza sonda praktycznie stoi w miejscu na PB a jak przełączę na LPG to zaczyna oscylować ... Druga też wykazuje większą chęć do życia po przełączeniu na LPG. Masa powietrza zasysanego jest chyba w normie -  wynosi średnio ok 9Kg.
Co to może być -  pierwsze co pomyślałem to nagłe rozregulowanie instalacji LPG... i dlatego postanowiłem pojeździć trochę na PB. Działo się też tak że jak silnik zimny to po odpaleniu obroty skakały do góry i chwilowo pedał gazu jakby działał z opóźnieniem. Po kilkunastu sek. było ok.
Od chwili przełączenia na PB ciągle wywala błąd jak w temacie.
Może ktoś podrzuci jakiś pomysł co sprawdzić ... możliwe że odma nieszczelna ??
Pozdrawiam
Odpowiedz
Uboga mieszanka to najczęściej nieszczelnośc w układzie dolotowym. Szukaj w okolicach kolektora ssacego.
Odpowiedz
A czy ten błąd może być od czegoś innego czy lpg też może wpływać na ten blad
Odpowiedz
Ja bym sprawdził cały dolot, zatykasz wlot powietrza do filtra i silnik powinien zgasnąć.
Odpowiedz
Koledzy odgrzeje kotleta, mam tensam problem co mpendzik i niemoge tego ogarnac.
Odpowiedz
Bardzo często strzela membrana odmy w pokrywie zaworów, jak zdejmiesz plastik zakrywający cewkę zapłonowa zobaczysz taka prostokątną dziurke w tym miejscu co siedziała pokrywka cewki u góry po lewej stronie jak zasysa powietrze przy uruchomionym silniku to pokrywa zaworów do wymiany
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości