Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} Komputer pokładowy - opcje
#1
Witajcie, jestem tu nowy. Myślę, że to odpowiedni dział na moje pytanie. Jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce. Teraz do rzeczy....

Tydzień temu kupiłem Opla Zafira C Turer 2.0 CDTI 165KM rocznik 2013. Nie mam żadnych problemów z autem oprócz jednego bardziej natury kosmetycznej. Chodzi o komputer pokładowy i sposób w jaki wyświetlane są na nim informacje. 

Przeglądając ogłoszenia z Zafirami z tego samego roku produkcyjnego rzuciło mi się w oczy, że w różnych autach różnie wyświetlane są informacje na temat dziennego przebiegu, zużycia paliwa, zasięgu i aktualnej prędkości. W moim aucie wygląda to tak:

[Obrazek: IMG_0391.jpg]

Natomiast w innych ogłoszeniach widzę, że informacje są wyświetlane w taki oto sposób:

[Obrazek: IMG_0406.jpg]

Sprawdzałem w ustawieniach komputera i nie mam nigdzie opcji, by informacje wyświetlały się w taki właśnie sposób. Czy to zależy od wersji wyposażenia auta, modelu, rocznika? Czy może jest jakaś kombinacja przycisków, które uaktywniają ten widok? 

Druga sprawa to czujniki parkowania. Kiedy aktywuje czujniki parkowania w moim aucie wyświetlają się one w następujący sposób: 

[Obrazek: IMG_0396.jpg]

A chciałbym by wyglądało to tak:

[Obrazek: IMG_0037.jpg]

I na sam koniec działanie czujników parkowania. Po aktywowaniu asystenta parkowania podczas jazdy do przodu pojawiają się pola wskazujące dystans do przeszkody z przodu jak w poniższym filmie. Po wrzuceniu biegu wstecznego, tych kresek już nie ma, jest tylko sygnał dźwiękowy. Czy tak ma być?Z góry dzięki za pomoc w wyjaśnieniu tematu. 
Odpowiedz
#2
Witaj licznik masz w milach zegary również w milach dlatego różnica w komputerze .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości