Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{Info} Zafira b bixenon potrzebna pomoc fachowców
Uśmiech 
Witam kolegów. Za bdb cenę udało mi się kupić lampy  do Zafiry lecz bez zarnikow oraz przetwornic, miał bym kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi na forum a mianowicie:
1) do lamp potrzebuję zarniki d1s czy te z allegro zamienniki po 50-80 zł za sztukę warte są zachodu? Czy np. bosma ok 100zl sztuka? Czy lepiej osram już za ok 150 zł sztuka.
2) z poprzedniego samochodu zostały mi przetwornice hid H7 czy uda mi się tymczasowo odpalić zarniki d1s zanim zakupie oryginalne przetwornice ? Z tego co wiem przetwornice mam z wbudowanym zapalnikiem (wychodzą dwa przewody czerwony i czarny) a zarniki d1s mają wbudowany zapalnik (mają 3 wtyki) czy idzie jakoś to z sobą zgrać ? Ominąć jeden wtyk zapalnika  zostawiając +i- ? 
3) na forum czytałem że pewne osoby ogarnęły poziomowanie z pokretla manualnego poziomowania czy bez oryginalnych przetwornic idzie to tymczasowo ogarnąć? Silniczki z halogenów da radę spasować? 
Narazie tyle chyba mam pytań tak że za wszelkie odpowiedzi dziękuję ?
Odpowiedz
Czy nikt nie pomoże ?
Odpowiedz
A czy przetwornica z mercedesa w 169 o nr 1 307 329 119 01 jest identyczna jak oryginał opla? Wygląd zewnętrzny wzrokowo wygląda identycznie a i idzie kupić już od 150 zł za sztukę czy będzie na niej działać poziomowanie ?
Odpowiedz
Witaj, przetwornica z mercedesa wygląda identycznie ale z zafirą działać całkowicie nie będzie czyli żarnik wzbudzi lecz nie będziesz miał poziomowania oraz doświetlenia zakrętu różnią się oprogramowaniem. Zresztą jeśli dobrze rozumiem to masz zafire bez xenonu i chciał byś go mieć. To może warto poczytać parę wątków jak to zrobić prawidłowo i co ci będzie potrzebne oprócz lamp, bo to co kombinujesz to wygląda na zwykłe druciarstwo. Co do żarników to tak w zafirze są D1S czyli razem z zapłonnikiem, przetwornica musi być pod dany żarnik a nie z jakiegoś chinola jeszcze z oprawką H7, swoją drogą to nawet nie wiem jak chciał byś to spiąć w całość? chyba na krótko skręcając przewody.
Odpowiedz
(2018-Gru-20, 08:19)damian535 napisał(a): Witam kolegów. Za bdb cenę udało mi się kupić lampy  do Zafiry lecz bez zarnikow oraz przetwornic, miał bym kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi na forum a mianowicie:
1) do lamp potrzebuję zarniki d1s czy te z allegro zamienniki po 50-80 zł za sztukę warte są zachodu? Czy np. bosma ok 100zl sztuka? Czy lepiej osram już za ok 150 zł sztuka.
2) z poprzedniego samochodu zostały mi przetwornice hid H7 czy uda mi się tymczasowo odpalić zarniki d1s zanim zakupie oryginalne przetwornice ? Z tego co wiem przetwornice mam z wbudowanym zapalnikiem (wychodzą dwa przewody czerwony i czarny) a zarniki d1s mają wbudowany zapalnik (mają 3 wtyki) czy idzie jakoś to z sobą zgrać ? Ominąć jeden wtyk zapalnika  zostawiając +i- ? 
3) na forum czytałem że pewne osoby ogarnęły poziomowanie z pokretla manualnego poziomowania czy bez oryginalnych przetwornic idzie to tymczasowo ogarnąć? Silniczki z halogenów da radę spasować? 
Narazie tyle chyba mam pytań tak że za wszelkie odpowiedzi dziękuję ?

Mi padła jedna przetwornica  i kupiłem od Peugeota, ponoć z tego co czytałem są takie same a jednocześnie dużo tańsze  w weekend będę zakładał to dam znać czy zabangla  
Odpowiedz