Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Umarły zegary i tablica wskaźników
Witam szanownych ZAFIROWCÓW. Jestem  tu świeżak i nie wiem czy w dobrym miejscu się umieściłem. Jakby co to zrugajcie mnie i przenieście we właściwe miejsce.  Ale do rzeczy:

Mianowicie. Na desce rozdzielczej " widzę ciemność" nic się nie podswietla , zero kontrolek , przy odpaleniu auta obrotomierz ani drgnie, podczas jazdy wskazówka prędkości leży na podpórce i tyle. Kombinowalem na różne sposoby bezpieczniki przekaźniki wszystko cacy. Dziwne jest to że wszystkie światła świecą (I pozycje i mijania i drogowe i kierunki oraz ośw. tablicy rej. z tyłu). Tylko po zamknięciu auta nie świeci tablica rej. I jeszcze jedna dziwność: po wyjęciu zespołu włączników świateł wszystko wraca do normalności. Podmieniłem włącznik z Zośki braciaka i jest to samo. Akku pełny, ładowanie 14,3 V , na wyłączonym silniku poboru prądu niema (zwarcia brak). Błąd jaki czytałem na komputerze u jednego z nich ( chyba op-com) to  B2657-04 obecny

PPOOOMMMOOOCCCCCYYY . Już mnie szlag trafia po kilku wizytach u pseudo-elektryków. Każdy co innego by wymienił........Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim.....

Z góry dzięki za pomoc!!!
Odpowiedz
(2019-Sty-08, 21:12)Rafał74 napisał(a): Witam szanownych ZAFIROWCÓW. Jestem  tu świeżak i nie wiem czy w dobrym miejscu się umieściłem. Jakby co to zrugajcie mnie i przenieście we właściwe miejsce.  Ale do rzeczy:

Mianowicie. Na desce rozdzielczej " widzę ciemność" nic się nie podswietla , zero kontrolek , przy odpaleniu auta obrotomierz ani drgnie, podczas jazdy wskazówka prędkości leży na podpórce i tyle. Kombinowalem na różne sposoby bezpieczniki przekaźniki wszystko cacy. Dziwne jest to że wszystkie światła świecą (I pozycje i mijania i drogowe i kierunki oraz ośw. tablicy rej. z tyłu). Tylko po zamknięciu auta nie świeci tablica rej. I jeszcze jedna dziwność: po wyjęciu zespołu włączników świateł wszystko wraca do normalności. Podmieniłem włącznik z Zośki braciaka i jest to samo. Akku pełny, ładowanie 14,3 V , na wyłączonym silniku poboru prądu niema (zwarcia brak). Błąd jaki czytałem na komputerze u jednego z nich ( chyba op-com) to  B2657-04 obecny

PPOOOMMMOOOCCCCCYYY . Już mnie szlag trafia po kilku wizytach u pseudo-elektryków. Każdy co innego by wymienił........Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim.....

Z góry dzięki za pomoc!!!

Witam,miesiąc temu miałem podobne objawy.Auto zapalało ale deska rozdzielcza jak choinka na święta migała we wszystkich kolorach,światła włączały się same po stacyjce,przestały działać wycieraczki awaryjne i wszystko co jest pod CIM-em.Myślałem że to wina tego modułu a wystarczyło podładować aku przez pare godzin i jak ręką odjoł.Zapomniałem zrobić akcji zimowej czyli sprawdzić akumulator.Sprawdz kolego u siebie aku ale pod obciążeniem,pozdrawiam.
Odpowiedz
Wielkie dzięks za odzew. Sprawdze Aku po pełnym obciążeniem . Powłączam wszystko co możliwe i dam znać pod wieczór......
Odpowiedz
Eeeee kolego zacznij od złączy pod puszką z bezpiecznikami.
Najczęściej koroduja te pod maską.
Jak zdejmiesz klapkę między bezpiecznikami zobaczysz 3 lub 4 śruby. Wystarczy je poluźnić kilka obrotów i uderzyć je aby opadły( przez co minimalnie opuszczasz wtyczki pod spodem) i odkręcić ponownie wszystkie.
Jak masz szczęście i to to to wszystkie styki znowu powinny mieć kontakt.
II   miejsce "Pchanie Krasnala"                II OZKZ Tęgoborze
III  miejsce  Najładniejsza ZB                  II OZKZ Tęgoborze

I  miejsce Best Tuning ZB                        III OZKZ Mikorzyn
II miejsce "Pchanie M@rio z bonusem"     III OZKZ Mikorzyn
III miejsce Wiedza o Zafirze                    III OZKZ Mikorzyn

I miejsce Best Tuning ZB                         IV OZKZ Krasnobród
II miejsce Wiedza o Zafirze                     IV OZKZ Krasnobród

I miejsce Best Tuning ZB                          V OZKZ Chmielno
II miejsce Zwijanie węża strażackiego       V OZKZ Chmielno

I miejsce w Mokkle z dziećmi                    VI OZKZ Soczewka 
II miejsce Rzut tarczą - żona                   VI OZKZ Soczewka

I miejce w Strzelaniu wiatrówką              VII OZKZ Mikorzyn  
II miejsce Mecz piłki nożnej                    VII OZKZ Mikorzy
III miejsce Dart                                      VII OZKZ Mikorzyn        

Zaliczone wszystkie OLIMPIADY w Bukowinie Tarzańskiej
Żyj tak abyś nie żałował minionego czasu......
Odpowiedz
Słuchajcie Dobrzy Ludzie !!! Chyba się udało. Rozebrałem, tak jak polecił racool , moduł UEC wyczyściłem do sucha i wydmuchałem powietrzem wszystkie syfy z wystających pinów . Nie wiem czy właśnie to pomogło ale na chwilę odżyło . Trwało to z 10 minut - zdążyłem pojechać pod sklep odebrać małżonkę z zakupami i zdechło znowu. Potem do poleconego magika od Opli . Okazało się że padł czujnik stopu i nakrzaczył w instalacji po szynie CAN-nowskiej , wywaliło soft z komputera. Gość wgrał od nowa oprogramowanie, ja zmieniłem uszkodzony czujnik po pedałem stopu i jak ręką odjął. Koszt uważam przyzwoity 120 PLN wyniosło wszystko. A czyszczenie pod UEC-em na pewno nie zaszkodziło. Jeszcze raz DZIEKI WIELKIE. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.
Odpowiedz
Najważniejsze że działa
II   miejsce "Pchanie Krasnala"                II OZKZ Tęgoborze
III  miejsce  Najładniejsza ZB                  II OZKZ Tęgoborze

I  miejsce Best Tuning ZB                        III OZKZ Mikorzyn
II miejsce "Pchanie M@rio z bonusem"     III OZKZ Mikorzyn
III miejsce Wiedza o Zafirze                    III OZKZ Mikorzyn

I miejsce Best Tuning ZB                         IV OZKZ Krasnobród
II miejsce Wiedza o Zafirze                     IV OZKZ Krasnobród

I miejsce Best Tuning ZB                          V OZKZ Chmielno
II miejsce Zwijanie węża strażackiego       V OZKZ Chmielno

I miejsce w Mokkle z dziećmi                    VI OZKZ Soczewka 
II miejsce Rzut tarczą - żona                   VI OZKZ Soczewka

I miejce w Strzelaniu wiatrówką              VII OZKZ Mikorzyn  
II miejsce Mecz piłki nożnej                    VII OZKZ Mikorzy
III miejsce Dart                                      VII OZKZ Mikorzyn        

Zaliczone wszystkie OLIMPIADY w Bukowinie Tarzańskiej
Żyj tak abyś nie żałował minionego czasu......
Odpowiedz
Święte słowa. Ale jeszcze raz podziękuje za odzew bo forum żyje i naprawdę pomaga. Warto korzystać - nieoceniona baza wiedzy.....
Odpowiedz