Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

{A} 2.0 DTI - X20DTL -  Tryb serwisowy - EGR, MAP

Witam wszystkich, od około pół roku jestem właścicielem Zafiry A z 2004. Od jakiegoś czasu zdarza się, że zapali mi się kontrolka trybu serwisowego i "odcina" mi turbinę oraz wyższe obroty. Podłączyłem w celu sprawdzenia błędów interfejs OBD i dostałem następujące błędy: P0400, P0105, P1105. Po sprawdzeniu co to za błędy pomyślałem, że może coś z EGRem, więc pojechałem do znajomego mechanika podpytać o ewentualne wyczyszczenie EGRa. Okazało się, że EGR jest w ogóle odłączony, a po podłączeniu samochód nie chce odpalić. Zalecił mi wymianę czujnika MAP, w którego "popukał, postukał" i tryb serwisowy na ten moment zniknął, a EGRa pewnie jakiś mechanik poprzedniego wlaściciela z niewiadomych przyczyn odłączył. Jednak ten odłączony EGR nie daje mi za bardzo spokoju. Co może być przyczyną jego odpięcia, dlaczego po jego podłączeniu auto nie pali, czy wymiana czujnika MAP powinna rozwiązać problem z "serwisowką"? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź na nurtujące mnie pytania, pozdrawiam!
Odpowiedz

Błąd P0400
Chodzi tu więc o:
zawór EGR,
przewody,
chłodnicę EGR.
----------------------
P0105
Błąd rury ssącej-pęknięcia -sparciała ,wtyczka ,okablowanie (skaczące obroty ,silnik na granicy zdławienia) przeczyścić styki (kontakt żadne WD40),poprawność styku -dołożyć opaskę (try-titkę)by wtyczka siedziała solidnie.
---------------
P1105
Za mocne wejście obwodu sensora ciśnienia barometrycznego C-09.
Za słabe wejście obwodu sensora ciśnienia barometrycznego C-09.
Ciśnienie atmosferycznie do ciśnienia doładowania Nieprawdopodobne B-29.
--------------
Mechanik zamiast pukać w MAP sensor niechaj puknie się w czerep,lub go zmień . w ZB czujnik można wymyć np. preparatem do odtłuszczania tarcz hamulcowych ,weź pod uwagę czy kolektor wydechowy nie jest przytkany ,a co do EGR powinien być dodatkowo wylogowany .
Odpowiedz

EGR Wyprogramuj, Map sensor wyczyść, Sprawdź podłączenie podciśnienia, elektrozaworki i śmigaj. EGR ktoś odłączył bo w tym roczniku jest elektroniczny w dodatku drogi i tak jeździł.

VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz