Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

{B} 1.8 - Z18XER -  Głośna praca silnika Opel Zafira B 1.8

Cześć, w mojej Zafirce znów jakaś awaria, którą nie wiem jak zdiagnozować.

W niedzielę po odpaleniu zimnego silnika pojawił się bardzo głośny klekot, dochodzący z silnika. Podczas jazdy nie było to aż tak bardzo słyszalne ale na biegu jałowym klepał dosyć mocno. (https://photos.app.goo.gl/AC7XrqtaiS6B8TZBA)

Po dłuższej trasie ponownie odpaliłem auto i klekot był znowu dosyć duży ale nie aż tak bardzo. (https://photos.app.goo.gl/VFF9dC34u3UjR47z9)

Wczoraj ta sama sytuacja ale doszedł do tego jeszcze CHECK ENGINE.

Dodam że silnik troszke klekotał już praktycznie od czasu kiedy trafił w moje ręce ale większość mechaników twierdziła że ten typ tak ma ...

Czy jesteście w stanie powiedzieć gdzie jest problem i w jaki sposób temu zaradzić?
Czekam na info i wielkie dzięki, pozdro!
Odpowiedz

Zacznij od kół zmiennych faz

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." 
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>
Odpowiedz

Te silniki są czułe co do jakości i poziomu oleju
Odpowiedz

(2022-Lis-08, 17:23)Pszczyna napisał(a):  Te silniki są czułe co do jakości i poziomu oleju

Sugerujesz zacząć od wymiany oleju, może to poprawić pracę silnika ?
Ostatnia wymiana była około 7000 km temu. Leję do silnika Mobile1 5W-50, taki olej wlał mi mechanik po robocie silnika około 70 tysięcy km temu.

Ogólnie to od pewnego czasu mam wątpliwości czy ten olej jest odpowiedni dla tego silnika gdyż wydaje mi się że silnik ciężko pracuje...
Proszę o jakieś sugestie.

Pozdro!
Odpowiedz

Słowo klucz w specyfikacji oleju  to: GM/Opel/Vauxhall LL-A-025, Dexos 2

Mechanik zalewa olejami na jakich ma największy zysk dobrym wyborem są 5W30 Valvoline MaxLife ,GM Dexos 2. ja sam do 19DT odszedłem od Mobile1 5W-50, zimą strasznie coś stukało dopóki silnik mocno się nie rozgrzał.
Odpowiedz

(2022-Lis-09, 10:25)Pszczyna napisał(a):  Słowo klucz w specyfikacji oleju  to: GM/Opel/Vauxhall LL-A-025, Dexos 2

Mechanik zalewa olejami na jakich ma największy zysk dobrym wyborem są 5W30 Valvoline MaxLife ,GM Dexos 2. ja sam do 19DT odszedłem od Mobile1 5W-50, zimą strasznie coś stukało dopóki silnik mocno się nie rozgrzał.

Dobrze w takim razie spróbuję z nowym olejem, natomiast zrobię to dopiero po sprawdzeniu rozrządu, kzfr i wałków rozrządu, gdyż tam może być jakiś problem?
Czy olej może sprawić, że silnik aż tak głośno pracuje ? 

Tak jak wcześniej pisałem, silnik cały czas miał taki mały klekot, ale ostatnio strasznie głośne jest to klekotanie.
Odpowiedz

Trzeba się skupić na KZFR oraz popychaczach , gumkach w klawiaturze ,starzy mechanicy do osłuchiwania używali lekarskiego stetoskopu
Osłuchać trzeba rolki i napinacze oraz koło pasowe
Odpowiedz

(2022-Lis-09, 13:00)Pszczyna napisał(a):  Trzeba się skupić na KZFR oraz popychaczach , gumkach w klawiaturze ,starzy mechanicy do osłuchiwania używali lekarskiego stetoskopu
Osłuchać trzeba rolki i napinacze oraz koło pasowe

Dzięki bardzo za pomoc!
W takim razie dam znać co tam wyszło i czy autko jeździ!

Pozdro! smile
Odpowiedz

Cześć, dzisiaj miałem chwilkę czasu, zdjąłem osłonę KZFR, a następnie palcem naciskałem na pasek rozrządu i wtedy KZFR układu ssącego troszke sie ruszało a KZFR układu wydechowego nawet nie drgnęło. Czy ten luz to oznaka uszkodzonego KZFR?

Bede wdzieczny za odpowiedz.
Filmik pod tym linkiem.
Pozdro!

(https://photos.app.goo.gl/bW6Y2Z2uVpnn5ZC8A)
Odpowiedz